Slika je simbolična.
Po uri in pol operacije s tremi kirurgi, dvema operativnima sestrama, anesteziologom in sestrami se lahko ptujska bolnišnica pohvali z velikim uspehom.

Splošna bolnišnica dr. Jožeta Potrča Ptuj se lahko pohvali z novim strokovnim uspehom. Prvič v zgodovini bolnišnice so vstavili ramensko protezo. 

Pevec: Operacija bo, upam, spodbuda mlajšim kolegom

V bolnišnici na Ptuju je včeraj, 24. avgusta, potekala operacija rame. Sama operacija je potekala uro in pol, sodelovali pa so trije kirurgi, dve operativni sestri, anesteziolog in več medicinskih sester.

Menjali so ramenski sklep z umetnim in tako pacienti omogočili gibljivejšo okončino. 

Ptujski del ekipe je med operacijo vodil strokovni direktor ptujske bolnišnice in kirurg Teodor Pevec, pri tem pa je sodeloval z Duiliem Perošo iz izolske bolnišnice. 

»Vesel sem, da smo začeli tudi s to zadnjo stopnico reševanja težav ramenskega obroča. Operacija bo, upam, spodbuda mlajšim kolegom za njihov strokovni razvoj v kostni kirurgiji,« je po uspešni operaciji poudaril Pevec.

Pričakujejo več takih operacij, upajo, da jih ne bodo ustavile epidemiološke razmere

V ptujski splošni bolnišnici pa upajo, da bo takih operacij v prihodnje še več, a obenem stiskajo pesti, da jih ne bodo ustavile slabše epidemiološke razmere. 

Čakalne dobe za tovrstne posege so odvisne od vrste poškodbe ali vrste vzroke. Tako v primeru zloma na operacijsko mizo pacient leže v roku meseca po poškodbi, sicer pa lahko čakalna doba znaša tudi dva meseca ali več. 

»Z vstavitvijo proteze rame se je tako ptujska bolnišnica postavila ob bok najuspešnejšim bolnicam v Sloveniji, ki izvajajo ta zahtevni poseg,« so še dodali v bolnišnici. 

Starejše novice