Neznani vlomilec v Lenartu razbil steklo poslovnega prostora, škode za več tisoč evrov

| v Kronika

Policisti Policijske uprave Maribor so imeli v zadnjih 24 urah polne roke dela. Obravnavali so 27 prometnih nesreč, več vlomov, nasilje v družini in prijeli dva tujca, ki sta nedovoljeno prestopila mejo.

Policisti Operativno-komunikacijskega centra Policijske uprave Maribor so med 8. majem ob 5. uri in 9. majem ob 5. uri na številki 113 prejeli 374 klicev. 

Med 126 interventnimi dogodki so policisti obravnavali 27 prometnih nesreč, osem kršitev javnega reda in miru ter 15 kaznivih dejanj.  V 26 prometnih nesrečah je nastala materialna škoda, v eni prometni nesreči pa so se udeleženci huje telesno poškodovali.

Zaradi hujših prometnih prekrškov so policisti enemu vozniku zasegli vozilo. Zaradi osmih kršitev javnega reda in miru so policisti posredovali petkrat na javnih krajih in trikrat v zasebnih prostorih. 

Skupaj so pridržali štiri osebe, med njimi enega kršitelja do iztreznitve po zakonu o prekrških, enega osumljenca po zakonu o kazenskem postopku ter dva tujca po zakonu o nalogah in pooblastilih policije. 

Obravnavali tatvine, vlome in nasilje v družini 

Na področju kriminalitete so policisti obravnavali štiri tatvine, tri vlome, štiri poškodovanja tuje stvari, nasilje v družini, kaznivo dejanje v zvezi s prepovedanimi drogami, ponarejanje denarja in grožnjo. 

Policisti Policijske postaje Lenart so v petek okoli 8. ure na območju občine Lenart obravnavali vlom v poslovni prostor. Neznani storilec je v objekt vlomil z razbitjem stekla in iz notranjosti odnesel več predmetov. 

Po nestrokovni oceni je povzročil za okoli 3000 evrov škode. Policisti zbirajo obvestila in bodo podali kazensko ovadbo na Okrožno državno tožilstvo v Mariboru. 

Še več škode je nastalo pri vlomu v poslovni prostor na območju občine Maribor. Policisti Policijske postaje Maribor II in mariborski kriminalisti so danes okoli 2.50 obravnavali vlom, pri katerem je storilec prav tako razbil steklo in iz notranjosti odnesel več predmetov. 

Po nestrokovni oceni je nastalo za okoli 50.000 evrov škode. Tudi v tem primeru policisti zbirajo obvestila in bodo podali kazensko ovadbo. 

Na območju Ormoža prijeli dva Afganistanca 

Policisti Policijske postaje Ormož so v petek okoli 18.30 na območju občine Središče ob Dravi obravnavali nedovoljen prehod notranje meje med Hrvaško in Slovenijo.

Prijela sta dva državljana Afganistana, ki sta med postopkom zaprosila za mednarodno zaščito. Policisti so ju odpeljali v azilni dom v Ljubljani.

Preberite še

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Scena

Slovenija

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura