Ptuj je bogatejši za kavarno, lokal na Mestni tržnici je naposled dobil novega lastnika.
Na Mestni tržnici je danes vrata odprla Kavarna na Placi. Do prekinitve pogodbe so do predlani z lokalom upravljale Javne službe Ptuj, a je kavarna zaradi prevelikih stroškov in pomanjkanja kadra prenehala z obratovanjem.
Prostor so zapustili z mislijo, da bo nekdo, ki je primarno gostinec, bolje izkoristil prostor in rešil težave, s katerimi so se sami težje spopadali.
Po večkratnem iskanju novega najemnika in dolgem samevanju sta na zadnji razpis Mestne občine Ptuj prispeli dve ponudbi.
Na občini so se odločili za podjetnika Slavka Jurgeca, ki je ponudil znesek mesečne najemnine v višini 620 evrov, kar je 120 evrov več od izhodiščne cene. Pogodba o najemu se je sklenila za pet let.
Odslej v najemu Slavka Jurgeca
Lokal je naposled tako vseeno padel »v roke« podjetniku, katerega primarna dejavnost ni gostinstvo. Jurgec je lastnik podjetja ProGFK, ki izdeluje izdelke iz steklenih vlaken in epoksi smole, za najem gostinskega lokala pa se je odločil z željo po novem izzivu:
»Gre za novo izkušnjo in izziv. Kot gosti drugih lokalov vidimo potencial in si ustvarjamo svojo vizijo, zato želimo to nadgraditi. V osnovi pa želimo biti preprosti in dostopni tako starejšim kot tudi mlajšim,« je povedal Jurgec in dodal, da izkušenj z gostinstvom sicer nima, a sta z ženo Natalijo, ki mu pomaga, zaposlila izkušene delavce.
Natalija, ki sicer opravlja poklic učiteljice, bo v kavarni skrbela za dogodke. Ti bodo po njenih besedah združevali vse generacije, izmenjevali podjetniške ideje ter mladim nudili priložnost za pridobivanje izkušenj v drugih podjetjih.
Čeprav na prvi pogled Kavarna na Placi ne izstopa iz množice ptujskih lokalov, pa vseeno skriva svoj »faktor X«.
Jurgec je v ponudbo dodal še sladice in ob otvoritvi izpostavlja hišno rezino in hišno kavo ter poudarja, da se bo ponudba prilagajala željam potrošnikov.
Kavarna bo odprta vse dni v letu, in sicer od ponedeljka do četrtka, od 8. do 20. ure, v petek in soboto dve uri dlje, v nedeljo, od 15. do 20. ure, ter med prazniki, od 10. do 18. ure.