Včeraj so se skupaj z odvetnikom sestali stanovalci Masarykove ulice, ki še niso podpisali pogodbe za odkup stanovanj in se odločili, da nove ponudbe, ki so jo prejeli od Urada za izvajanje kakovosti javnega naročanja v javnem zdravstvu, ne bodo sprejeli.
Pooblaščenec skupine etažnih lastnikov Roberta Berkoviča pravi, da iz razloga, ker je cena za kvadratni meter enaka, kot je bila prva ponujena cena.
»Ta ponudba za odkup je sestavljena iz treh postavk: ena postavka je cena za kvadratni meter, druga odškodnina za odgovornost prodaje in tretja stroški selitve. Ta prva postavka je prenizka. Na trgu si ljudje ne morejo kupiti primerljiva stanovanja na primerljivi lokaciji.
In kaj naj sedaj? Ljudje bodo počakali in ostali noter. Če bo država še poiskala kako možnost, smo odprti,« nam je povedal odvetnik.
Nenehne spremembe
Eden od stanovalcev Drago Fišer je izpostavil, da so po pregledu ponudb ugotovili, da so malenkost boljše, ampak da stanovanja niso ocenjena čisto nič bolj kot prej.
»V primeru mojega je Univerzitetni klinični center Maribor pred dvema letoma, ko je bil prvi poskus odkupa, ocenil dva tisoč evrov več kot sedaj. Pogledali smo, kaj se da dobiti na trgu in ponudbe ne bomo sprejeli. Seveda si želimo, da bi to rešili čimprej, povedali smo jim, kakšno ceno smo pripravljeni sprejeti. Strinjamo se, da nam morajo dati 200 tisoč evrov več in mislim, da za državo to ne bi smel biti problem in naj se nehajo igrati igrice.
To je tisti minimum, ki smo ga pripravljeni sprejeti. Seveda pa pozdravljamo, da so aktivni. A menim, da je cenilec gledal cene, iz katere so bili davki že plačani.
Že pred leti so nam ponujali stanovanja od UKC-ja, a je potem prišel nov direktor Vojko Flis in si je premislil. No, potem je bil tudi glasen, kako bo ponudil stanovanja, a zdaj je vse potihnilo,« še razlaga Fišer.
Spomnimo ...
Nadgradnja oddelka za onkologijo v Univerzitetnem kliničnem centru Maribor poteka v dveh fazah. Prva faza, ki vključuje povišanje obstoječe stavbe za tri nadstropja, je v teku. Začetek druge faze, ki predvideva gradnjo sedemnadstropne stavbe v neposredni bližini domov na Masarykovi ulici, za zdaj še še ni mogoč.
Ministrstvo za zdravje je sredi lanskega oktobra po pregledu dokumentacije ugotovilo, da postopki širitve niso potekali optimalno. Zaradi 13-mesečne zamude pri širitvi mariborske onkologije je izvajalec del GH Holding najavil za 2,3 milijona evrov stroškov. Odkupna vrednost vseh nepremičnin na Masarykovi po cenitvi iz predlanskega avgusta znaša 2.322.000 evrov, torej manj kot predvidene pogodbene kazni.