Želite biti vedno na tekočem? Izberi Ptujinfo kot prednostni vir na Googlu.

Za parkiranje pri Sparu več prijav kot mest, najemnike bo določil žreb

| v Lokalno

Kakšno je bilo zanimanje za plačljiva parkirna mesta pri trgovini Spar v Rabelčji vasi?

Parkirni režim pri trgovini Spar v Rabelčji vasi še naprej buri duhove, a del stanovalcev bo vendarle dobil možnost najema parkirnega mesta. Kdo bo do njega upravičen, bo določil žreb.

Po uvedbi časovno omejenega parkiranja pri trgovini Spar oktobra lani, ki je prvi dve uri brezplačno, nato pa plačljivo, so največ težav izpostavljali okoliški stanovalci, ki so ostali brez možnosti dolgotrajnega parkiranja. Dnevna parkirnina znaša 50 evrov.

Neugodno za stanovalce, zato poziv občine

Na Mestni občini Ptuj so že pred časom opozorili, da je takšen režim nesorazmeren, in predlagali več milejših rešitev, od časovne prilagoditve do možnosti ugodnejšega parkiranja za stanovalce.

Aprila je bil dosežen dogovor, da se 25 parkirnih mest preda v upravljanje Javnim službam Ptuj, ki jih bodo namenile občankam in občanom.

Parkirna mesta pred trgovino Spar bodo na voljo:

  • za 30 evrov mesečno,
  • z najmanjšim obdobjem najema treh mesecev.

Premik naprej, a ne končna rešitev

»Zavedamo se, da teh 25 parkirišč ne bo rešilo problematike parkiranja na tem območju; to ni končna rešitev, je pa pomemben premik - dokaz, da lahko z dialogom vendarle pridemo do konkretnih rezultatov. Na občini bomo nadaljevali z iskanjem dolgoročnih in sistemskih rešitev, saj je jasno, da parkirna problematika v tem delu mesta zahteva širši pristop,« je takrat zapisala Gajšek.

PREBERITE ŠE:

Kakšen je bil interes?

Iz Javnih služb Ptuj so sporočili, da se je na javni poziv za najem parkirnega mesta pri trgovini Spar prijavilo 32 interesentov.

»Ker je na voljo 25 parkirnih mest, bomo izbor najemnikov opravili z žrebom. Ta bo izveden s posebno aplikacijo, ki smo jo razvili prav za ta namen, njena koda pa bo zaradi transparentnosti prosto dostopna na platformi GitHub,« so dejali.

Prijavitelji, ki v žrebu ne bodo izžrebani med 25 najemniki, bodo uvrščeni na čakalno listo. Ob morebitnem vračanju dovolilnic pa jim bo omogočena sklenitev najemne pogodbe po vrstnem redu.

Preberite še

Komentarji

Najd

Probajte kdaj it kam peš ali s kolesom, ne pa da samo jamrate, ker nimate kam parkirat vseh treh avtov v enem stanovanju. Še preveč parkirnih mest je, nekatera so pač 80 metrov od vhoda v blok.

Se strinjam

Tako je, se strinjam. Pa v mislih naj imajo, da so zdaj 10, 20, 30 let parkirali zastonj.

mucek1234

točno tako , sam živim v bloku in raje pustim avto 100 metrov stran , ne zaradi tega ker ni prostora ampak ti bumbarji blokarski ti cel avto počohajo.. malo se naj razmigajo pa te lene riti vklopijo, vsi bi se pripeljali magari not v stanovanje če bi se le lahko

mucek1234

pa še ena stvar če jih tako hudo moti to da je sedaj plačljivo parkirišče.. zakaj pa niso takrat skup denarja napacali pa kupili tega ko so lahko?? šparovo parkirišče šparova pravila..edino pravilno da ne klecne pred gajškovo ..bravo špar!! zdaj samo še te lene trgovke malo zrihtajte v tem šparu ker druga ne delajo kot čohajo vemo kaj.. uboge starce tirajo na hitre blagajne ko niti nevejo kaj delat tam..sramotno.. niti ena blagajna jim ne dela nikoli .. oone pa se zajebavajo not.sploh ta s črnimi lasmi ta je groza od trgovke

Komentarji

Najd

Probajte kdaj it kam peš ali s kolesom, ne pa da samo jamrate, ker nimate kam parkirat vseh treh avtov v enem stanovanju. Še preveč parkirnih mest je, nekatera so pač 80 metrov od vhoda v blok.

Se strinjam

Tako je, se strinjam. Pa v mislih naj imajo, da so zdaj 10, 20, 30 let parkirali zastonj.

mucek1234

točno tako , sam živim v bloku in raje pustim avto 100 metrov stran , ne zaradi tega ker ni prostora ampak ti bumbarji blokarski ti cel avto počohajo.. malo se naj razmigajo pa te lene riti vklopijo, vsi bi se pripeljali magari not v stanovanje če bi se le lahko

mucek1234

pa še ena stvar če jih tako hudo moti to da je sedaj plačljivo parkirišče.. zakaj pa niso takrat skup denarja napacali pa kupili tega ko so lahko?? šparovo parkirišče šparova pravila..edino pravilno da ne klecne pred gajškovo ..bravo špar!! zdaj samo še te lene trgovke malo zrihtajte v tem šparu ker druga ne delajo kot čohajo vemo kaj.. uboge starce tirajo na hitre blagajne ko niti nevejo kaj delat tam..sramotno.. niti ena blagajna jim ne dela nikoli .. oone pa se zajebavajo not.sploh ta s črnimi lasmi ta je groza od trgovke

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Kronika

Vse v Kronika

Politika

Gospodarstvo

Scena

Slovenija

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura